Nepodceňujte pravidelné čištění pračky!

Nepodceňujte pravidelné čištění pračky!

Investovali jste do drahé pračky a zdá se vám, že už nefunguje tak spolehlivě jako kdysi? Na vině může být její znečištění. Poradíme vám, jak s nežádoucí nečistotou, usazeninami vodního kamene a se zápachem zatočit.

Zanedbávání pravidelné údržby pračky se nám vůbec nemusí vyplatit. Právě nahromaděné usazeniny nečistot a vodního kamene mohou způsobit problémy s přívodem a odtokem vody, nežádoucí hlučnost spotřebiče a v neposlední řadě také sníženou kvalitou samotného praní jakož i nepříjemný zápach.
Při ignorování těchto signálů může náš spotřebič skončit v rukou opraváře, v tom horším případě si můžeme začít šetřit na novou pračku. A přitom stačí skutečně málo, aby opět fungovala jako nová.
Správná údržba spotřebiče začíná již při samotném praní. Při plnění pračky je důležité, abychom nepřekračovali maximální doporučenou hmotnost prádla v bubnu. Prací prášek, případně gel nebo aviváž dávkujeme vždycky jen ve stanoveném množství a do určených zásobníků. Rovněž je vhodné přidat alespoň do každého druhého do praní speciální přípravek proti tvorbě vodního kamene.
Na pracích prostředcích nešetřete - nekvalitní výrobky nevyčistí vaši prádlo dostatečně a špatně se rozpouštějí. Po ukončení praní, zkontrolujeme zda na dně bubnu nezůstaly nečistoty, vlhkým hadříkem vytřeme gumové těsnění dvířek a necháme je pootevřené.
Z času na čas je vhodné vyčistit také filtr, který najdeme na přední části pračky. Alespoň jednou za pololetí je třeba pustit spotřebič na prázdno se speciálním přípravkem, který se dostane i do těžko dostupných míst pračky.
Rada na závěr
Na hygienické vyčištění pračky nemusíme používat pouze komerční přípravky. K tomuto účelu nám výborně poslouží také obyčejná soda nebo ocet, kterými naplníme zásobník na prášek a pustíme pračku na prázdno minimálně na 60 stupňů.
Více produktů z kategorie Pračky a sušičky najdete v našem katalogu.