Zlepšete si pracovní komfort díky kancelářskému křeslu

Zlepšete si pracovní komfort díky kancelářskému křeslu

Trávíte dlouhé hodiny za počítačem a rozhodli jste se proto investovat do nového kancelářského křesla? Na které parametry bychom se měli při koupi tohoto výrobku zaměřit? A v jakých cenových hladinách, materiálech a se kterými funkcemi jsou vlastně momentálně dostupné kancelářské židle a křesla?

Obsah:

Jaká kritéria by mělo splňovat kancelářské židle?

Již při zběžném průzkumu trhu zjistíme, že nabídka kancelářských křesel a židlí je skutečně různorodá. Mnohé z těchto výrobků zaujmou na první pohled nadčasovým designovým provedením a chytrým funkčním řešením, jiné zas osloví přitažlivou cenou. Důležité však je rozhodnout se správně, přičemž kvalitní kancelářské křeslo by určitě mělo být:
 • ergonomicky řešené
 • maximálně pohodlné
 • vkusné a stylové
 • odolné a trvanlivé
 • cenově přijatelné

Na co pamatovat při koupi?

Při samotné koupi zvažte několik základních otázek, které vám mohou výběr usnadnit:
 1. Pro koho kupuji kancelářské křeslo?
  Od toho zda je křeslo určeno pro muže, ženu nebo dítě se totiž odvíjejí i důležité parametry, jako je šířka a hloubka sedu, výška zádové opěrky, područek a zejména nosnost. V neposlední řadě, při výběru pro konkrétního uživatele zohledňujeme i vizuálně provedení, zejména co se týče kancelářských křesel a otočných židlí pro děti a teenagery.
 2. Jak často plánujeme kancelářskou židli využívat?
  Je velký rozdíl v tom jestli hledáme kancelářskou židli či křeslo na každodenní práci, nebo jen na občasné využití. Vybírat bychom proto měli typ, který nám zajistí adekvátní komfort vzhledem k času, který v něm strávíme. Pro dlouhodobější aktivitu se už vyplatí investovat do kvalitnějšího ergonomického modelu s rozšířeným vybavením a funkcemi.
 3. Na jakém druhu podlahy bude kancelářské křeslo umístěno?
  Určitě nepodceňte tenhle parametr! Součástí otočných kancelářských židlí jsou i kolečka, které mohou při nesprávném výběru poškodit vaši podlahu. Při koupi si proto všímejte, zda jsou kolečka pogumované. Někteří výrobci uvádějí také informaci, na jaký druh podlahy je kancelářské křeslo vhodné. V opačném případě sáhněte raději po jiném typu výrobku. Řešením může být i speciální podložka pod židli.
 4. Jaký styl preferuji?
  Také při výběru kancelářské židle nebo křesla bychom měli vycházet z celkového zařízení pracovny, případně jiného interiéru, kde plánujeme křeslo umístit. Nejjednodušším řešením je vsadit na neutrální klasiku v tlumených barvách a čistých liniích. Do moderní pracovny jsou ideální designové kousky ve sportovním stylu a se zajímavým tvarovým řešením. V rustikálněji laděných místnostech pěkně ukážou masivnější kancelářská křesla v kvalitním koženém provedení. Do dětských a studentských pokojů zas vybíráme kancelářská křesla z pestrých materiálů například s oblíbenými obrázkovými motivy.
 5. Kolik financí jsem ochoten do koupě investovat?
  Také v případě kancelářských křesel platí, že vše je otázkou ceny. Pro méně náročné zákazníky, kteří hledají jen kancelářské křeslo na občasné využití jsou dostupné modely již od 1 200 Kč. Průměrná cena středně drahých kancelářský křesel se v závislosti na materiálového provedení a funkcí pohybuje okolo 3 000 Kč a za špičkové výrobky s pevnější ergonomickou konstrukcí a luxusnějším čalouněním si můžete zaplatit i 9 000 Kč a více.

Nejčastější dotazy (FAQ) ohledně kancelářské židle

Jaké kancelářské křeslo je nejvhodnější na každodenní využití?

V takovém případě se určitě vyplatí investovat do ergonomického modelu nejen s nastavitelnou výškou sedu, ale i polohovatelnou zádovou opěrkou, područkami a praktickou opěrkou hlavy.
Nosná růžice kancelářské židle by měla být kovová a čalounění například z prodyšné síťoviny.

Je kancelářská židle vhodná na parkety?

Většina kancelářských křesel je vhodná na plovoucí případně vinylovou podlahu nebo dlažbu. Jelikož dřevěné parkety by mohly kolečka poškrábat, výrobci doporučují křeslo umístit na speciální podložku.

Jakou kancelářskou židli vybrat do dětského pokoje?

Určitě vyberte kvalitní a pohodlný model s nastavitelnou výškou sedu, který můžete průběžně nastavovat podle výšky dítěte. Pro děti se postačí odlehčené modely s nižší nosností a v pestřejším provedení například s populárními kreslenými motivy.
Více produktů z kategorie Sedací nábytek najdete v našem katalogu.